Canlı Destek

0324 341 1112

taşınabilir su arıtma

Taşınabilir Su Arıtma

Taşınabilir Su Arıtma

Taşınabilir su arıtma cihazları suyun kalitesini artırmak için tasarlanmış mobil cihazlardır. Bu mobil cihazların en büyük özelliği taşınabilir ve portatif olmasıdır. Bu sistemler filtreleme ve arıtma yöntemlerini kullanarak suyun temiz kullanılmasını sağlamaktadır. Taşınabilir su arıtma sistemlerinin bazı özellikleri şu şekildedir;

 • Filtreleme Yöntemleri
 • Taşınabilirlik
 • Temizleme Kapasitesi
 • Kullanım Alanları
 • Bakım ve Değiştirme
 • Maliyet

Taşınabilir Su Arıtma

Taşınabilir su arıtma cihazlarının en bilinen özellikleri şu şekildedir;

 1. Filtreleme Yöntemleri: Filtreleme yöntemleri arasında birkaç temel yöntem vardır. Bunların arasında, mikrofiber filtreler, karbon filtreler, iyon değiştirme reçineleri, ters ozmoz gibi yöntemler mevcuttur.
 2. Taşınabilirlik: Bu sistemler, hafif olmaları gereği kolay taşınabilmektedir. Taşınabilir olmanın yanısıra, seyahat, kamp ve ihtiyaç halinde su gereksinimi karşılanmaktadır.
 3. Kapasite: Taşınabilir su arıtma cihazı kapasitelerine göre değişkenlik göstermektedir. Mevcut değişkenlik filtrelerin ebatlarına göre değişir.
 4. Kullanım Alanları: Kamp, doğa yürüyüşü, kampçılık gibi etkinliklerde temiz su temin etmenin en kolay yoludur.
 5. Bakım ve Değişim: Taşınabilir su arıtma cihazının en pratik yanlarından bir tanesi de filtrelerinin kolay değişimidir. Bununla beraber, düzenli olarak bakım yapılması elzemdir.
 6. Maliyet: Maliyet, kullanılan alanına ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Uzun vadede temiz su için nitelikli bir yatırım olabilir.

Taşınabilir Su Arıtma Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Taşınabilir su arıtma cihazı alırken dikkat etmemiz gereken belli başlı unsurlar vardır. Bunlar şu şekildedir; Arıtma teknolojisi, filtreleme kapasitesi, su kaynağı, boyut ve taşınabilirlik, bakım ve filtrasyon değişimi, maliyet, sertifikasyon ve güvenlik standartları.

 1. Arıtma Teknolojisi: Mikrofiber filtreler, karbon filtreler, iyon değiştirme reçineleri genellikle terci edilen arıtma teknolojisini kapsamaktadır.
 2. Taşınabilir Su Arıtma Kapasitesi: Kapasite genellikle arıtılması istenen suya göre değişim gösterir.
 3. Su Kaynağı: Arıtılmak istenen suyun kaynağı büyük önem taşır. Bunlar, nehir ya da bir göl olabilir. Oradan alınan su filtreleme işlemleri sayesinde tüketilebilir bir forma erişir.
 4. Boyut ve Taşınabilir: Arıtma cihazı, aynı zamanda portatif ve kullanışlıdır. Günlük yapılacak olan aktivitelerde rahatlıkla kullanılabilir. Hafif, kompakt ve taşınabilir olması cihazın kullanışlılığını arttırmaktadır.
 5. Bakım ve Filtre Değişimleri: Düzenli olarak yapılan değişimler, arıtılan suyun kalitesini arttırmaktadır. Ayrıca, gereksinimler göz önüne alındıktan sonra değişim planı uygulanmalıdır.
 6. Maliyet: Satın alırken kazanmak sözü tam olarak burada geçmektedir. Kullanım alanı ve aracına uygun cihaz alındığında, mali açıdan yerinde bir davranış olacaktır.
 7. Sertifikasyon ve Güvenlik: NFS ve FDA gibi kuruluşların onayından geçmesi, ürünün rahatça kullanılmasını sağlayacaktır. Tüketicilerin bu alanda çok dikkat etmesi gerekmektedir. Eğer arıtma cihazı, bu sertifikalardan muaf ise cihazın alınmamasında fayda vardır.

Taşınabilir Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Fiyatlar genellikle cihazın kullanım teknolojisi, filtreleme kapasitesi, markası, ekstra özelliklerine göre değişmektedir. İhtiyaca göre bir cihaz belirlemek ve satın alma işlemi gerçekleştirmek çok daha yerinde olacaktır. Basit ve küçük cihazlar 50 ila 200 dolar arasında fiyat etiketine sahiptir. Ancak daha büyük cihazlari 200 ila 500 dolar arasında değişken fiyatlara sahiptir. Bunun sebebi ise, ters ozmoz veya UV dezenfeksiyonu gibi özelliklerin mevcudiyetindendir. Cihazı satın almadan önce ek maliyetlerine de mutlaka göz atılmalıdır. Bunlar arasında filtre değişim maliyetleri, ek maliyetler, yedek parça maliyetleri, garanti ve bakım maliyetleri gibi.

Taşınabilir Su Arıtma Cihazı Nerelerde Kullanılır?

Cihazlar portatif olduklarından dolayı birçok yerde rahatça kullanılabilir. Bunlar;

 1. Kamp ve Doğa Aktiviteleri : Kamp ve doğa aktiviteleri yaparken yanınızda bulunduracağınız cihaz, sizi temiz suya kavuşturacaktır. Nehirler, göller ve akarsulardan yararlanarak kolayca elde eldebilirsiniz.
 2. Seyahatlar ve Tatiller: Farklı ülkelerde, bölgelerde ve kırsallarda suyun tadı veya kalitesi değişim gösterebilir. Bu yüzden tatiller ve seyahatlerde taşımak oldukça önemlidir.
 3. Acil Durumlar ve Afetler: Acil durum ve afetlerde şüphesiz ki temiz suya ihtiyaç duyulur. Bu gibi durumlarda taşınabilir su arıtma cihazı büyük önem kazanmaktadır.
 4. Outdoor ve Açık Hava Egzersizleri: Açık alanda yapılan spor sonucunda bireyler temiz ve kaliteli suya ihtiyaç duymaktadır. Taşınabilir su arıtma cihazı ile spor sırasında veya spordan sonra temiz suya ulaşabilirsiniz.
 5. Kötü Su Kalitesine Sahip Alanlar: Taşınabilir su arıtma cihazı sayesinde, kötü su kalitesine sahip alanlarda bile kaliteli suya ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendine has filtrasyon uygulaması ile kötü kaliteli suyu içilebilir hale getirmektedir. Daha fazla bilgi almak için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Add a Comment

Your email address will not be published.

Diğer Yazılar

Tags

Sağlıklı SU İçin

Şimdi İletişime Geçiniz

0 506 020 41 54